16 lipca 2024

Sportowcy i kulturyści poszukują preparatów, które skutecznie wspomogą kształtowanie sylwetki i odciążą poddawany ciężkim treningom organizm. Wielu z nich decyduje się przyjmować specjalne odżywki i suplementy, by zapewnić sobie optymalne rezultaty i pomóc zmęczonym mięśniom skutecznie się zregenerować.
Jednym z popularniejszych suplementów na rynku jest glutamina. W ludzkim organizmie glutamina znajduje się w mięśniach szkieletowych oraz we krwi. Glutaminę przyjmuje się również z produktami spożywczymi. Najlepszym źródłem tego cennego aminokwasu są mięso wołowe, szpinak, produktach pszenicznych, jak również w nabiale.
Badania dotyczące wpływu glutaminy na ludzki organizm prowadzone są od wielu lat. Wykazują one, że glutamina posiada pozytywne działanie wobec przyrostu masy mięśniowej. Działanie aminokwasu łączy się jednak nie tylko z rozrostem mięśni, ale także ze wsparciem pracy wielu narządów, w tym mózgu i nerek. Glutamina efektywnie poprawia koncentrację, a także stabilizuje poziom cukru w organizmie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.