27 stycznia 2023

Glutamina jako suplement siły

Osoby, które zdecydowały się budować masę mięśniową, wiedzą, że nie jest to wcale proste. Kulturyści chętnie sięgają po suplementy i odżywki, by wspomagać swoje ciała w tej forsownej walce. Jednym z nich jest glutamina, aminokwas znajdujący się we krwi i w mięśniach szkieletowych.
Glutamina jest bardzo popularnym suplementem wśród kulturystów, a skuteczność jej działania została potwierdzona licznymi badaniami. Wykazały one, że już po niedługim czasie przyjmowania tego aminokwasu, można zauważyć pozytywne rezultaty w przyroście masy mięśniowej.
Glutaminę dostarcza się organizmowi również w pożywieniu, jednak nie są to zawrotne ilości. W przypadku większości osób nie ma konieczności dodatkowej suplementacji glutaminy, jednak może być to konieczne przy wzmożonym wysiłku lub w leczeniu pochorobowym czy pooperacyjnym.
Glutaminy nie powinny przyjmować: kobiety w ciąży i karmiące, ludzie cierpiący na schorzenia wątroby i żołądka, na alergię na glutaminian sodu, padaczkę czy zaburzenia psychiczne.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.