27 stycznia 2023

Glutamina – z korzyścią dla mięśni

Po suplementach i odżywkach kulturyści spodziewają się, że przyniosą one pozytywne efekty przy rozwijaniu muskulatury i budowaniu masy mięśniowej. Przyjmują preparaty, które wykazują działanie potęgujące siłę i wzmacniające mięśnie. Dużą popularnością cieszą się między innymi środki zawierające aminokwas zwany glutaminą.
Glutamina znana jest ze swoich zbawiennych właściwości względem rozbudowy mięśni i przyrostu masy mięśniowej. Dużą zaletą stosowania glutaminy jest szybkość jej działania. Już po miesiącu przyjmowania glutaminy stwierdza się znaczne efekty w rozwoju muskulatury, co spotyka się z gorącą aprobatą osób trenujących.
Glutamina znajduje się w mięśniach szkieletowych i krwi. Do organizmu trafia także wprowadzona z pożywieniem. Występuje ona między innymi w szpinaku i mięsie wołowym.
Glutamina jest znana także ze swoich właściwości regeneracyjnych, dzięki których może być ona wykorzystywana w leczeniu pooperacyjnym i rehabilitacyjnym. Wpływa ona pozytywnie także na pracę takich narządów jak nerki i mózg.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.